ZŠ: Slavnostní ukončení školního roku 2023/2024

Stalo se již tradicí, že slavnostní ukončení školního roku probíhá poslední školní den v parčíku u nové školy. Nejinak tomu bylo i letos, kdy se 28. června 2024 v 8.00 hodin sešli všichni žáci naší školy a celý pedagogický sbor, aby touto malou slavností ukončili školní rok 2023/2024. Všechny přítomné přišel pozdravit starosta obce Bc. Roman Kedruš, místostarosta Ing. Jiří Sudolský, předseda SRPŠ Ing. Robert Hruban a velkým překvapením pro všechny, včetně ředitelky školy, byla přítomnost bývalého starosty obce pana Jaromíra Blažka.

Celý slavnostní akt byl zahájen státní hymnou. Poté ředitelka školy všechny pozdravila, jmenovitě přivítala hosty a v krátkosti zhodnotila právě ukončený školní rok. Zmínila účast halenkovických žáků v mnohých soutěžích, vzpomněla na školní akce, které se uskutečnily v průběhu školního roku: besedy v knihovně, lyžařský výcvik, mikulášská nadílka, vánoční besídka, předtančení na plese SRPŠ, plavecký výcvik pro žáky 2. a 3. ročníku, divadlo žáků 8. ročníku „O jezinkách“, Dětský den ve spolupráci s místními spolky, studijní pobyt žáků 8. a 9. ročníku do Anglie, Akademie spojená s vyřazováním a šerpováním žáků 9. ročníku a další akce.

Následovalo vystoupení všech hostů, kteří poděkovali všem učitelům i ostatním zaměstnancům školy za práci pro naše žáky, popřáli dětem krásné prázdniny a  deváťákům úspěšný start do nové životní etapy. Všichni hosté poděkovali současné ředitelce p. Marii Kašíkové za šest let práce pro halenkovické školství a odměnili ji květinovými dary.

Další část programu patřila třídním učitelům jednotlivých ročníků, kteří vyhodnotili a ocenili nejlepší žáky ve svých třídách za výborný prospěch, pěkné chování, práci pro kolektiv třídy nebo za výrazné zlepšení prospěchu. Všechny tyto děti dostaly knižní odměny.

Vyhodnocen byl i jarní sběr papíru a nejlepší sběrači obdrželi sladkosti.

Celé toto setkání vyvrcholilo vyhlášením nejlepšího žáka školy. Pro školní rok 2023/2024 se jím stal Jiří Musil, žák 9. ročníku. Od starosty obce dostal věcný dar.
Ředitelka školy následně ukončila celou tuto malou slavnost. Všechny děti s třídními učiteli pak přešli do svých kmenových tříd, kde na ně čekalo hodnocení jejich výkonů za 2. pololetí letošního školního roku.

Přeji všem krásné a pohodové prázdniny!

Marie Kašíková, ředitelka školy

CELÁ FOTOGALERIE Ukončení školního roku - zde