SRPŠ: Výlet do pohádky 2023 - organizační informace pro účinkující

Harmonogram SOBOTA 27. 5. 2023

V letošním roce je připravena NOVINKA! Trasa pohádky se půjde v obráceném pořadí. Od koliby se půjde napřed přes Dolní Kržle a návrat zpět přes Horní Kržle.

Ráno

• Sraz účinkujících v sobotu 27. 5. 2023 v 7:00 – 8:00 v areálu Střelnice (Na dolině)

• společná snídaně (párek v rohlíku, guláš, káva, nápoje)

• v areálu střelnice bude probíhat zároveň líčení masek

• rozchod (rozvoz) na stanoviště pohádek (cílem je být v 9:00 na stanovištích)

Odpoledne

• po ukončení pohádky (cca 14:15 – 16:00 podle pořadí stanoviště od startu) bude následovat společný průvod všech masek zpět do areálu střelnice

• následuje posezení s občerstvením a hudební zábava (kapely OON&STMLNT). Jídlo a nápoje zajištěny.

• ukončení zábavy ve 22:00

Instrukce pro vedoucí pohádek

• individuální koordinační schůzka v pátek 26. 5. 2023 v areálu Střelnice (Na dolině) mezi 8:00 – 20:00.

• budou dohodnuty požadavky na zajištění občerstvení na stanovištích

• domluva na zajištění kulis

Pomoc v pátek a v neděli na střelnici

• kdo může, ať pomůže v pátek s chystáním kulis a zázemí nebo v neděli s úklidem.

Děkujeme za pomoc a podporu. Těšíme se na viděnou.

Team SRPŠ

ODTAJNĚNO!

Mnozí z vás vyzvídali, někteří tipovali a dnes se to všichni dozví! Zde je odtajněna mapka 32. ročníku VÝLETU DO POHÁDKY HALENKOVICE!
Hlavní změnou je opačný směr trasy.
Čekají na vás tradiční, ale i zcela nová stanoviště!
Co se nemění, je naše obrovská chuť připravit pro vás a vaše děti nezapomenutelný den!!!!
SRPŠ při ZŠ a MŠ Halenkovice

ÚPRAVA DOPRAVY

V sobotu 27. května 2023, tedy v den konání veliké akce Výlet do pohádky Halenkovice, bude v naši obci dočasně změněna doprava.

Z centra obce od obecního úřadu bude uzavřena cesta směr Dolina/Fagus, vjezd bude povolen jen pro autobusy a IZIS.
Objízdná trasa směr Spytihněv bude vedena kolem Zvonice přes Kopec směrem ke Svatým.

Od svatých po odbočku k Fagusu bude jednosměrný provoz. Od odbočky k Fagusu směr do centra bude povolen.

V sobotu 27. května 2023 se v Halenkovicích bude konat po třech vynechaných letech znovu akce „Výlet do pohádky“. A jedná se již o 32. ročník!!

Naše „Pohádka“ nabízí účastníkům – rodičům, ale především dětem – nevšední zábavu v podobě procházky lesem plným pohádek a pohádkových bytostí. Akce je doplněná bohatým kulturním programem, zacíleným především na společné rodinné vyžití. Trasa vede po zpevněných i lesních cestách a je dlouhá 3,5 km. Vhodné je proto sportovní oblečení a obuv, pro nejmenší návštěvníky jsou vhodné sportovní kočárky.

Výlet do pohádky pořádá spolek SRPŠ při ZŠ a MŠ Halenkovice. Návštěvnost akce je vzhledem k vysokému kreditu, který si vybudovala za svou třicetiletou historii, velmi vysoká a dosahuje v průměru 3 000 návštěvníků. Svou velikostí, rozsahem, pestrostí, kvalitou a způsobem organizace je ve Zlínském kraji jedinečná, díky čemuž jsme na tuto akci v letošním roce dostali Záštitu hejtmana Zlínského kraje.

Celkově se na organizaci akce podílí přibližně 300 dobrovolníků (většina je z Halenkovic) a jsou do ní zapojeny také Obec Halenkovice, ZŠ a MŠ Halenkovice, místní spolky, organizace a firmy. V rámci zajištění kulturního programu spolupracujeme s  Domovem dětí a mládeže Matýsek v Napajedlech, který zde bude prezentovat činnost svých mladých svěřenců a zajišťovat pro vás všechny skvělou zábavu. Vrcholem bude večerní vystoupení kapel STIMULANT a OON s taneční zábavou. Občerstvení bude zajištěno na trati i v cíli.

Brány do pohádkové říše se otevřou v sobotu 27. května 2023 v 9:30 hod. a budou uzavřeny ve 14 hod.

Těší se na vás

SRPŠ při ZŠ a MŠ Halenkovice

Plakát na akci

Dopravní informace

Jsme na facebooku

Najdete tam aktuální informace o brigádách, dopravním omezení, později i mapu trasy apod.