Pozor na platnost řidičského průkazu

Městský úřad Otrokovice doporučuje řidičům, aby si zkontrolovali platnost řidičských průkazů.

Do konce roku si má vyměnit řidičský průkaz více než 700 řidičů s trvalým pobytem na území pod správou Městského úřadu Otrokovice, kterým byly průkazy vydány v roce 2009 s dobou platnosti na deset let.

O výměnu dokladu je možné požádat tři měsíce před skončením platnosti dokladu. K výměně je nutné předložit platný doklad totožnosti a stávající řidičský průkaz. Při podání žádosti už žadatel nemusí předkládat papírovou fotografii.  Výměnu dokladu je možné provést i zpětně. I v takovém případě je výměna ve standardní lhůtě zdarma. Pokud řidič využije vydání v expresním termínu do 5 pracovních dnů, zaplatí správní poplatek 700 korun.

V případě, že řidiči usednou za volant s propadlým řidičským průkazem, riskují pokutu na místě do 2 tisíc korun, v případě správního řízení až 2 500 korun.

„Výměnu řidičského průkazu je možné provést na jakémkoli úřadě s rozšířenou působností. Jen v Otrokovicích tuto možnost využívá 20 procent motoristů s bydlištěm v působnosti jiného úřadu,“ uvedl Martin Straka, vedoucí oddělení řidičských průkazů.

Mgr. Renáta Krystyníková
vedoucí odboru dopravně-správního