MUSIC PARTY - Young Haleny

V pondělí 15. dubna jsme odtajnili projekty, které poslalo celkem 15 týmů, přihlášených do kreativní soutěže pro mladé YoungHaleny CREATIVE. Každý tým měl možnost poslat až tři projekty a nápady, kterými by chtěl vylepšit Halenkovice. Dohromady se nám sešlo 24 nápadů a že stojí za to, se můžete přesvědčit sami na webovkách soutěže www.halenkovice.cz/soutez, kde najdete vše přehledně uspořádáno.

Děti a mládež ve věku od 10-25 let své nápady zhmotnili pomocí prezentací, textů, obrázků, videí nebo animací. Už teď za organizátory můžeme říct, že jsme na všechny, co se do soutěže zapojili, pyšní.

Zároveň jsme v pondělí odstartovali hlasování o jednu z cen – Cena popularity – Cena Instagramu. Ten nápad, který získá na instagramovém účtu soutěže @younghaleny nejvíce „lajků“ do 30.4.2024 20:00, ten se může těšit na jednu z hlavních cen – poukázku na nákup v Centro Zlín v hodnotě 10.000,-.

Jaké budou další ceny a kategorie pro odměňování zatím necháváme jako překvapení a tajemství. Jak se ale známe, dlouho to nevydržíme a všem to brzy prozradíme. Tak nás sledujte a soutěžící mládež svým hlasem podpořte!

11. dubna 2024

Novinky, zábava a projekty. Soutěž mládež v obci zaujala!

V Halenkovicích se v lednu rozjela soutěž pro děti a mládež, která má mnohem větší přesah, než si soutěžící možná dokáží představit. Kreativní, zábavná výzva přilákala desítky mladých Halenkovjáků, kteří svými nápady mohou výrazně oživit nebo vylepšit způsob trávení volného času v obci.

Vezmeme to pěkně od začátku. Původní myšlenka organizátorů byla výrazně jednodušší. Udělat setkání s mladými Halenkovjáky a získat od nich nápady a myšlenky, čím a jak by se chtěli v obci bavit. Zní to snadně, jenže to narazilo na neodstranitelný problém hned ve svém počátku – PUBERTA! Z krátkého průzkumu jsme zjistili, že se s námi mládež vlastně vůbec nechce bavit a natož něco vymýšlet! Ať už za tím byl stud, nízké sebevědomí nebo prostě jen pubertální nechuť. Museli jsme na to jít prostě jinak. A pak to přišlo – Udělejme jim z toho soutěž o pořádné ceny!

V té chvíli celá akce nabrala rychlý spád. Vymyslet pravidla, zajistit lákavé ceny a naši mládež zaujmout. Vytvořili jsme nový Instagram @younghaleny a tam jsme začali postupně oslovovat věkovou skupinu 10-25 let, pro kterou je soutěž určena. Pomocí videí a nového webu jsme vysvětlili myšlenku i pravidla a to hlavní – nalákali jsme je! Ať už hlavní cenou, kterou je poukázka v hodnotě 10.000,- do Centra Zlín nebo známým youtuberem Olchičem, který je součástí celé akce. Nebo prostě jen třešničkou na dortu v podobě velké párty, která bude speciálně a jen pro mládež. S hudbou jejich generace, DJem, kapelou, workshopem právě s youtuberem Olchičem a vyhlášením cen. Počasí jsme neriskovali, takže vše proběhne na kulturáku 4.5.2024.

Ale k samotné soutěži. Mládež měla za úkol v týmech vymyslet čím by se chtěla na Halenkovicích bavit nebo co jí tady chybí. A nechtěli jsme aby soutěžící troškařili. Naopak jsme je vybízeli k maximální kreativitě. Ale aby mohli co nejvíce popustit uzdu své fantazie a přitom vymýšlet i reálné projekty, mohl každý tým odevzdat až tři nápady. A teď ta skvělá zpráva. Přihlásilo se 25 týmů a to předčilo veškerá naše očekávání. Věkové rozpětí je samozřejmě velké a proto nebyly dány žádné pravidla toho, jak svůj nápad do soutěže odevzdat. Mohlo to být ručně nakreslené, vytvořené video a nebo prostě jen najít vhodné obrázky na internetu a doplnit je informacemi. Veškeré odevzdané projekty budete moci vidět na webu www.halenkovice.cz/soutez od 15. dubna 2024. A hlasovat pro ně můžete na instagramu soutěže.

Organizátoři soutěže, tým lidí kolem Michala Kubičíka, Dušana Chluda a Ondřeje Gabrhelíka, mají před sebou ještě spoustu práce, než bude celá soutěž hotová. Už teď je ale cítit úspěch, protože se podařilo aktivizovat mladé Halenkovjáky a spolupracovat s nimi na zlepšování života v naší obci. A o tom to celé od začátku bylo.

Dušan Chlud

únor 2024

Ne nadarmo se říká - MLÁDÍ VPŘED!
A jestli máme kreativní, soutěživou a cílevědomou mládež tady u nás v Halenkovicích prověří nová soutěž. Zapojit se do ní mohou všichni ve věkové kategorii 10-25 let. A co že musí zvládnout? Je to snadné - stačí zapřemýšlet a dát do soutěže svůj nápad na zlepšení Halenkovic. Nedávné setkání vedení obce se školním parlamentem totiž potvrdilo, že jsou děti doslova studnicí skvělých nápadů. Mnohé z nich jsou navíc realizovatelné a potěšily by nejen je samotné, ale všechny věkové kategorie. Vše o soutěži nabízí web www.halenkovice.cz/soutez a instagram @younghaleny

Přehrát video

Co by to pak bylo za soutěž bez pořádných cen. Odměny budou formou poukázek a to pozor - hlavní cena bude opravdu lákavá - 10.000,- poukázka do Centro Zlín-Malenovice. Doufáme, že to bude naše mladé obyvatele dostatečně motivovat i proto, že se ceny budou předávat na závěrečné akci, určené právě jim. V Kulturním domě tak bude DJ, kapela, známý youtuber Olchič se svým workshopem a spousta další skvělé zábavy.