Co dělat při setkání s cizím agresivním psem
Pes je pro člověka nejlepším přítelem. Při procházce se však může stát, že narazíte na jiného toulavého psa bez majitele a jak ukázaly nedávné zkušenosti od nás z Halenkovic, může jít i o velké plemeno, které začne agresivně napadat vás nebo vašeho psího kamaráda. Co dělat v takovém případě?
V první chvíli je potřeba zvládnout danou situaci. Hranice mezi přítulným pejskem a psem, který může být nebezpečný, je totiž tenká. „Když uvidíte zježenou srst, napjaté tělo a uši a ocas v pozoru, zbystřete a k takovému psovi se vůbec nepokoušejte přibližovat. Stůjte klidně s rukama podél těla. Když si psa nebudete všímat a nebudete se hýbat, přestanete ho zajímat. Pokud s sebou máte vlastního psa, vždy se stavte mezi ně, abyste se vyhnuli případnému střetu. V klidu pomalu odcouvejte.“ Ivo Eichler, krotitel psů ze psí školy RAMO.
Takovéto situace se mohou stát, a bohužel i stávají, u nás v Halenkovicích. Poté, co podobnou scénu zažijete a půjde o evidentně agresivního psa většího plemene, který bude mít tendenci napadat kolemjdoucí, upozorněte starostu Romana Kedruše (mobil 724 179 299).
„Doslova před několika dny jsem podobný případ řešil, kdy velký pes pravidelně utíkal svému majiteli z pozemku a velmi agresivně dorážel na lidi, procházející kolem. Tady jsme znali majitele a domluvou vyřešili, aby zjednal nápravu. Ukázalo se, že čas od času se podobné situace stávají a mou snahou jednoznačně bude, aby nedošlo k žádnému zbytečnému zranění. Kontaktoval jsem proto odchytové služby v okolí a pokud se s takovým psem setkáte a půjde o většího psa, zajistím jeho odchyt a předání majiteli.“ Takto vysvětlil svůj aktivní přístup k tomuto starosta Roman Kedruš.
Zároveň před blížícími se oslavami příchodu nového roku, kdy budou bouchat ohňostroje i u nás v Halenkovicích už od večerních hodin, žádáme majitelé psů, aby své domácí čtyřnohé kamarády zajistili proti útěku.